Sportovní vyžití a atrakce v okolí

 Trasy pro běžky, kolo a turistické výlety

image

V zimě je možné přímo od chalupy vyrazit na některý z osmi běžeckých okruhů, které mají dohromady více než 85 km. V létě doporučujeme projít značené trasy přírodního parku Řehořkova Kořenecka  nebo vyrazit na cyklovýlet a poznat okolí Drahanské vrchoviny.

image

Milovníci koupání a rybaření mohou vyrazit na přírodní rybník Suchý vzdálený asi 5 km. Vyhledávaná rekreační oblast Suchý nabízí písečnou pláž, tobogán a půjčovnu lodiček. Milovníci rybaření si zase najdou své místečko v tichých zákoutích Sušského rybníka, který má rozlohu více než 6ha.

Koupaliště Červenka Boskovice

image

Koupaliště v 15 km vzdálených Boskovicích nabízí kromě velkého bazénu také několik plaveckých drah. Děti milují zdejší skluzavky a tobogán. Pro nejmenší je zde brouzdaliště s teplou vodou. V areálu jsou dále restaurace, hřiště na volejbal, tenis a prolézačky. Mimo letní sezónu je možné navštívit místní aquapark se saunou. 

Areál golfového hřiště Kořenec

image

18-ti jamkové mistrovské golfové hřiště se nachází 50 metrů od chalupy. Hřiště je citlivě zasazeno v okolní přírodě a celková rozloha hřiště je přes 60 ha. Pro hráče je přes sezonu připraveno velké množství turnajů. V areálu se také nachází příjemná restaurace a hřiště pro děti. 

image

Dětské hřiště se nachází přímo v blízkosti golfové klubovny asi 50 metrů od chalupy. Výhodou je, že na hřiště je vidět přímo z oken chalupy tedy rodiče nemusí mít strach o své děti. V obci se dále nachází větší hřiště pro děti, tenisové kurty a fotbalové hřiště. Milovníci sportů tedy mají z čeho vybírat.

Westernové městečko Boskovice

image

 Westernové městečko je otevřeno přes letní sezónu a nabízí nepřeberné množství atrakcí od rýžování zlata, přes střelbu lukem až po projížďky na koni. V průběhu dne je v městečku několik hraných představení a vrcholem je večerní show Vinnetou.

 Propast Macocha a Punkevní jeskyně

image

K nejhezčím výletům v okolí patří návštěva Moravského krasu se světoznámou propastí Macocha, která je více jak 138 metrů hluboká. Určitě nezapomeňte na prohlídku Punkevní jeskyně a projížďku loďkou po říčce Punkvě, která Vás dovede na dno propasti Macocha.

Sloupsko-šošůvské jeskyně

image

Sloupsko-šošůvské jeskyně jsou největší zpřístupněné jeskyně v ČR. Tvoří je rozsáhlý komplex dómů, chodeb a obrovských podzemních propastí, které spojují dvě podzemní patra s výškovým rozdílem 60 m. Prohlídky zahrnují klasické okruhy či zážitkovou exkurzi do spodních pater. 

Památky

Empírový zámek Boskovice

image

Zámek v Boskovicích patří k nejkrásnějším empírovým zámkům na Moravě, který si svou slohovou čistotu udržel až do současnosti. V roce 1856 se zámek dostal do držení hraběcího rodu Mensdorff-Pouilly, který vlastnil až do roku 1950 a kterému byl opět v roce 1991 navrácen. 

Židovské město v Boskovicích

image

Židovské město v Boskovicích patří mezi nejvýznamější židovské památky v Česku. Nejvýznamnější stavbou židovského města je synagoga Maior.

Zřícenina hradu Boskovice

image

Hrad v Boskovicích, byl založen pravděpodobně již v první polovině 13. století. Z původně mohutné stavby se dochovalo torzo hradního paláce nabízející impozantní výhled do zdejší malebné krajiny. Každoročně hrad navštíví přes 20 tisíc návštěvníků. 

Větrný mlýn Kořenec

image

Větrný mlýn postavil v roce 1866 Jakub Veselý, tehdejší starosta obce. Jedná se o mlýn holandského typu a jeho vyobrazení můžete nalézt ve znaku obce.